Te pasionează muzica?

Ai vrea să înveţi și să-ţi însușești eficient noi cunoștinţe și deprinderi, în domeniul muzicale? Ai face acest pas dar întâmpini obstacole precum educaţia și nivelul muzical modest, vârsta, lipsa timpului sau a posibilităţilor financiare sau alte obstacole? În primul rând, noi te încurajăm să nu renunţi la pasiunea ta și de asemenea, am dori să te cunoaștem. Împreună putem să găsim soluţii care să te ajute ca să-ţi urmezi pasiunea și dorinţa pentru muzică și studiul muzicii.
Prin cursurile teoretice - specializarea: Dirijat cor, Școala de muzică "Amadeus" din Cluj-Napoca propune un program de studiu organizat pentru pregătirea și formarea celor care doresc să-și însusească noţiunile teoretice, să-și dezvolte tehnica vocală/instrumentală, cunoștinţele și deprinderile dirijorale, pentru a putea coordona muzical un cor, un grup sau formaţie muzicală de amatori sau semi-profesioniști.
Dacă oferta noastră ţi-a stârnit curiozitatea, atunci noi așteptăm să ne contactezi și să te înscrii la cursurile de Dirijat.

Oferta cuprinde două nivele de studiu:
1. "Nivelul I - de iniţiere și formare în Dirijat cor" este de 2 ani - 4 semestre, disponibil pentru cei care au vârsta minimă de 15 ani și au absolvit minim 9 clase.
2. Nivelul II, de perfecţionare, se adresează celor care doresc să aprofundeze mai mult arta dirijatului coral. Este disponibil pentru absolvenţii Nivelului I sau cei care au absolvit studii de licenţă în domeniul muzică, durata un an - 2 semestre.

Beneficii:
*Profesori bine pregătiți
*Mediu profesionist, prietenos și propice pentru procesul de învăţare;
*Flexibilitate - progresul și performanţa sunt urmărite, adaptate și centrate pe nevoile individuale ale cursanţilor;
*Oferim toate materiile necesare pentru formarea unui dirijor: Dirijat coral, Ansamblu cor, Teoria muzicii, Armonie, Istoria muzicii, etc.
*Posibilitatea obţinerii unor burse de studiu;
*Formare și calificare ca dirijori sau responsabili cu partea muzicală în cadrul comunităţilor evanghelice și nu numai.
*Alături de acestea, cursanţii și absolvenţii cursului de Dirijat dispun de multe alte oportunităţi și beneficii.

Detalii la tel: 0756569364.

Bine ați venit pe site-ul Școlii de Muzică Amadeus!

Noi facem ca pasiunile muzicale ale copiilor dumneavoastră să prindă contur

Școala de Muzică Amadeus reprezintă o inițiativă particulară cu programă clasică și creștină, dedicată pregătirii muzicale și dezvoltării atât celor mici cât și adulților prin această artă. Studierea unui instrument muzical aduce beneficii uimitoare creierului, solicitând simultan mai multe regiuni cerebrale decât orice altă activitate intelectuală. Aduce si beneficii spirituale deoarece muzica a fost creată pentru suflet cu principalul scop de a-L lăuda pe Creatorul ei.

Răzvan Nemeș - Director

Activitatea școlii de muzică Amadeus

Mai jos, în cifre, rezumatul activității noastre

Cursuri

Elevi

Profesori

Zile de activitate

Servicii de calitate

Calitatea umană și profesională ale cadrelor didactice generează rezultate deosebite.

Clienți mulțumiți

Mai jos vă prezentăm câteva dintre opiniile clienților noștri referitoare la serviciile Școlii Amadeus.